Sprzedaż mieszkania       

Gdybym miał do sprzedania jakąś nieruchomość, z całą pewnością nie robiłbym tego teraz, ponieważ nie jest to dobry czas dla właścicieli. Ceny lokali mieszkalnych są niskie w związku z kryzysem gospodarczym, z którego nasz kraj wychodzi bardzo powoli. Teraz na sprzedaż mieszkania decydują się pewnie tylko te osoby, które z najróżniejszych powodów, zazwyczaj ekonomicznych, muszą to zrobić. Warto sprawdzić dokładnie, jak stoją w tej chwili nieruchomości, ażeby zaproponować wiarygodną cenę sprzedaży. Każdy właściciel chciałby zarobić jak najwięcej, jednak trzeba mieć świadomość tego, że wyśrubowana cena sprzedaży może oznaczać po prostu brak znalezienia chętnego na nią.

Poza tym, przed pokazaniem mieszkania ewentualnemu nabywcy powinno się zadbać o jak najlepszy wygląd danego lokalu. Nie chodzi tylko o posprzątanie z wierzchu, ale musi on po prostu lśnić. Ewentualne zadrapania tapety warto poprawić, podobnie jak z innymi elementami, wpływającymi na wizerunek nieruchomości.

 

Osobiście dałbym radę ze sprzedaniem mieszkania bez pomocy specjalistów, jednak w przypadku braku pewności, czy sobie z tym poradzimy, warto wynająć biuro nieruchomości. Pośrednik zna rynek i wszelkie kruczki prawne, występujące przy tej transakcji. Pewnie trzeba mu będzie co nieco zapłacić, ale wszystko odbędzie się tak jak należy. Gdy już znajdziemy kupca, możemy się wybrać do notariusza w celu sporządzenia aktu notarialnego.

Advertisements

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

w

Connecting to %s